/

Ταλίν 2015: Στην 18η θέση ο Ντεντόπουλος

Ο αθλητής της Ντίνας Μπορνιβέλη δεν κατάφερε να ακολουθήσει το ρυθμό

Την 18η θέση στον τελικό των 20χλμ βάδην κατέλαβε ο Πατρινός αθλητής της Ολυμπιάδας Κώστας Ντεντόπουλος με  1 ώρα 32.28.

Ο πρωταθλητής μας παρά το γεγονός ότι ξεκίνησε δυνατά την κούρσα - μέχρι το 6ο χλμ. ήταν στην πρώτη δεκάδα - δεν κατάφερε να ακολουθήσει το ρυθμό με αποτέλεσμα να πέσει κάτω από την πρώτη 15α στην οποία βρισκόταν στο μεγαλύτερο μέρος της κούρσας.

Νικητή του αγώνα ήταν ο Νικολάι Μαρκόβ με 1 ώρα 23.49, δεύτερος ο Αλβάρο Μαρτίν (Ισπανία) με 1.24.51 και τρίτος ο Παβέλ Παρσίν (Ρωσία) με 1.25.26.

Ντεντόπουλος στο thebest.gr: "Σου γίνεται τρόπος ζωής να μην εγκαταλείπεις και να προσπαθείς"

Στίβος: Στην Εσθονία η Εθνική Νέων - Έτοιμος για νέες διακρίσεις ο Ντεντόπουλος