/

Ισόπαλο το ντέρμπι της Φούτμπολ Λιγκ

Ηρακλής και Λαμία έμειναν στο 0-0

Στην κορυφή της βαθμολογίας του 2ου ομίλου εξακολουθεί να βρίσκεται η Λαμία μετά το 0-0 του Καυτανζογλείου με τον Ηρακλή.

Το πρώτο ημίχρονο είχε καλό τέμπο, αλλά τα εκατέρωθεν λάθη δεν επέτρεψαν να δημιουργηθούν κλασικές ευκαιρίες, ενώ λίγο πριν από το τέλος του ο Τζον Καμαρά αποχώρησε τραυματίας. Μία κεφαλιά του Σεμπάστιαν Μπαρτολίνι ήταν η μοναδική αξιόλογη φάση που κατέγραψε ο "γηραιός", προτού οι φιλοξενούμενοι απειλήσουν με την κεφαλιά του Γιανίκ Γενγκά στο 72' και το σουτ του Ανδρέα Βασιλόγιαννη στο 78'. Η ομάδα της Φθιώτιδας ολοκλήρωσε το ματς με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Βασιλόγιαννη στις καθυστερήσεις.

Πηγή: contra.gr