/

Ήττα του Ολυμπιακού 1-3 απ'την Γαλατασαράι παρά την σπουδαία εμφάνιση

Ήττα του Ολυμπιακού 1-3 απ'την Γαλατασαρ...

Στην Κωνσταντινούπολη στον πρώτο αγώνα των δύο ομάδων για τους ‘16’ του CEV Cup γυναικών

Εξαιρετική εμφάνιση πραγματοποίησαν τα κορίτσια του Ολυμπιακού στο ‘Μποουρχάν Φελέκ’ της Κωνσταντινούπολης απέναντι στην πανίσχυρη Γαλατάσαραϊ αλλά τελικά ηττήθηκαν με 3-1 σετ στον πρώτο αγώνα για τους "16" του CEV Cup γυναικών.

Οι ερυθρόλευκες κοίταξαν στα μάτια την Τουρκική ομάδα, γνωρίζοντας την ήττα στις λεπτομέρειες, ωστόσο όλα πλέον θα κριθούν στην ρεβάνς της ερχόμενης Τρίτης στο κλειστό του Ρέντη όπου ο Ολυμπιακός θέλει νίκη με 3-0 ή 3-1 και κατόπιν να επικρατήσει στο χρυσό σετ.

Πηγή: sport24.gr