/

Μπάσκετ: Aναμενόμενη ήττα για τον Προμηθέα με 80-64 από τον Άρη - ΔΕΙΤΕ ΦΩΤΟ

Μπάσκετ: Aναμενόμενη ήττα για τον Προμηθ...

Για την 17η αγωνιστική του πρωταθλήματος

Το σερί των νικών σταμάτησε στη Θεσσαλονίκη για τον Προμηθέα, ο οποίος ηττήθηκε από τον ισχυρό Άρη, με 80-64, στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής της Α1 Εθνικής μπάσκετ των ανδρών.

Δεκάλεπτα: 19-18, 40-27, 57-46, 80-64.

Άρης (Πρίφτης): Τζάκσον 12, Ξανθόπουλος 1, Φλιώνης, Τζένκινς 15 (3), Κάμινγκς 16 (2), Ζάρας 7 (1), Μούρτος 6, Σίμτσακ, Γιάνκοβιτς 8 (2), Καββαδάς 10, Ντραγκίσεβιτς 5 (1).

Προμηθέας (Αγγέλου): Παπαντωνίου 1, Μπλάσινγκεϊμ 15 (2), Γκίκας 10 (1), Πέττας 2, Γερομιχαλός 5, Φαγέ 8 (2), Ντίκερσον 2, Τζόουνς 7 (1), Τόντιτς 6, Σαρικόπουλος, Μουρ 8.

Θυμηθείτε την εξέλιξη της αναμέτρησης

18.54 Ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση της Θεσσαλονίκης με τον Προμηθέα να γνωρίζει αναμενόμενη ήττα με 80-64 από τον Άρη.

18.44 Ο Άρης έχει πάρει ...κεφάλι στη διαφορά όπου προηγείται με 75-55 της πατρινής ομάδας.

18.35 Ο Άρης έχει κάνει καλό ξεκίνημα όπου αύξησε τη διαφορά σε 66-48 από τον Προμηθέα.

18.31 Ξεκίνησε η τελευταία περίοδος στη Θεσσαλονίκη.

18.28 Ολοκληρώθηκε η τρίτη περίοδος με τον Προμηθέα να χάνει με 57-46 από τον Άρη.

18. 24 Ο Προμηθέας προσπαθεί να είναι κοντά στο σκορ με τον Άρη να προηγείται σταθερά με 53-44 δύο λεπτά πριν το τέλος της περιόδου.

18.18 Ο Προμηθέας έκανε ένα σερί 11-0 μειώνοντας το σκορ, αλλά ο Άρης ανέκαμψε και έχει το προβάδισμα με 50-41 στο 4.42' πριν το τέλος της περιόδου

18.11 Ο Προμηθέας έχει μπει δυνατά στο παιχνίδι μειώνοντας τη διαφορά με τον Άρη σε 42-36.

18.05 Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο

17.51 Ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο στη Θεσσαλονίκη, όπου ο Άρης εκμεταλλεύτηκε δύο συνεχόμενα λάθη του Προμηθέα στο τέλος αυξάνοντας τη διαφορά σε 40-27.

17.49 Ο Προμηθέας χάνει με 36-27 από τον Άρη ένα λεπτό πριν το τέλος της δεύτερης περιόδου

17.42 Ο Άρης προηγείται με 32-24 του Προμηθέα 3.14' πριν το τέλος του ημιχρόνου

17.39 Ο Άρης αύξησε τη διαφορά με 29-21 στο πρώτο πεντάλεπτο της αναμέτρησης.

17.31 O Προμηθέας είναι πάντα κοντά στο σκορ στο ματς με τον Άρη, όπου χάνει με 23-20 μετά την ολοκλήρωση των πρώτων λεπτών της περιόδου.

17.27 Ξεκίνησε η δεύτερη περίοδος

17.24 Το πρώτο μέρος ολοκληρώθηκε με τον Άρη να προηγείται με 19-18 του Προμηθέα, σε ένα παιχνίδι με πολλές εναλλαγές στο σκορ και για τις δύο ομάδες.

17.20 Ο Προμηθέας ισοφάρισε σε 16-16, αλλά ο Άρης πέρασε και πάλι μπροστά με 17-16 1.39' πριν το τη λήξη.

17.16 Το σκηνικό δεν έχει αλλάξει στη Θεσσαλονίκη, όπου ο Άρης προηγείται με 15-12 της πατρινής ομάδας 3.48' πριν το τέλος της πρώτης περιόδου.

17.12 Ο Άρης πέρασε μπροστά με 10-6, αλλά ο Προμηθέας μείωσε με βολές σε 10-8 στα πρώτα πέντε λεπτά του αγώνα.

17.10 Ο  Βαγγέλης Αγγέλου ξεκίνησε το παιχνίδι με τους Μπλάσινγκεϊμ, Φαγιέ, Τζόουνς, Σαρικόπουλο και Μουρ.

17.05 Ξεκίνησε το παιχνίδι, όπου ο Προμηθέας προηγείται  με 6-5 του Άρη μετά τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης.

17.00 Ο Προμηθέας θέλει να πάρει την τρίτη συνεχόμενη νίκη του στη Θεσσαλονίκη, κόντρα στον Άρη, για την 17η αγωνιστική της Α1 Εθνικής μπάσκετ των ανδρών. Δείτε την εξέλιξη της αναμέτρησης από το thebest.gr.

Μπάσκετ: Δύσκολη αποστολή στη Θεσσαλονίκη για Προμηθέα