/

Ισοπαλία (2-2) για τον Παναιγιάλειο με τον Αχαρναϊκό που έδωσε την πρώτη θέση στον Φωστήρα

Ισοπαλία (2-2) για τον Παναιγιάλειο με τ...

Στο ντέρμπι της αγωνιστικής

Τον ντέρμπι της αγωνιστικής για τον Νότιο όμιλο της Football League 2, δεν έβγαλε νικητή αφού Παναιγιάλειος και Αχαρναικός έμειναν στο 2-2 και έδωσαν την ευκαιρία στο Φωστήρα να περάσει στη πρώτη θέση της βαθμολογίας.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πιο δυνατά και κατάφεραν να προηγηθούν με τέρμα του Ραχίμ στο 18ο λεπτό. Η χαρά τους ωστόσο δεν κράτησε παραπανω από τέσσερα λεπτά, αφού στο 22' ο Παναιγιάλειος ισοφάρισε με σουτ του Μπουρλάκη.

Το "τρελό" δεκαπεντάλεπτο συνεχίστηκε με τους παίκτες του Μάκη Παπαδόπουλου να παίρνουν ξανά κεφάλι στο σκορ με σουτ του Βεστάκη στο 27ο λεπτό.

Το τελευταίο τέρμα της αναμέτρησης πέτυχε ο Παπαχρήστος στο 31ο λεπτό και διαμόρφωσε το τελικό 2-2 στο Δημοτικό Στάδιο Αιγίου, αποτέλεσμα που σε καμία περίπτωση δεν ευνόησε και τις δύο ομάδες.

Παναιγιάλειος (Νίκος Κουρμπανάς): Ρίζος, Σανδραβέλης, Παπαχρήστος, Τ. Παπαδόπουλος, Σούλης, Γκοτσούλιας, Γ. Παπαδόπουλος, Μπούνας, Λαζανάς, Μπουρλάκης, Σκαρτσίλας.

Αχαρναϊκός (Μάκης Παπαδόπουλος): Παγούδης, Μωυσιάδης, Μαγγίνας, Μανάλης, Αναστασίου, Αθανασ