/

Χάντμπολ: Ήττα για την Ακαδημία των Σπορ από τον πρωτοπόρο Νηρέα

Χάντμπολ: Ήττα για την Ακαδημία των Σπορ...

Με 26-31 στο Κουκούλι

Σε ένα από τα τελευταία… πονηρά παιχνίδια στην κανονική περίοδο, ο Νηρέας είχε σωστή αντίδραση, πέρασε νικηφόρα από την Πάτρα με αντίπαλο την Ακαδημία των Σπορ, 31-26 (ημ. 14-13) και πλέον βρίσκεται «αγκαλιά» με την 1η θέση  και στο απόλυτο πλεονέκτημα έδρας στα πλέι οφ ανόδου.Η Ακαδημία έβαλε δύσκολα στους πρωτοπόρους  προηγήθηκε 14-13 στο πρώτο μέρος, αλλά οι φιλοξενούμενοι είχαν και πάλι λύσεις ιδιαίτερα τα τελευταίο 10λεπτο του αγώνα που ήταν κ το ποιο κρίσιμο του παιχνιδιού. Διαβάστε περισσότερα στο sportin.gr