/

Ποδόσφαιρο: Φιλική ήττα της Εθνικής Ελπίδων με εξαιρετικό Μουστοκάπουλο

Ποδόσφαιρο: Φιλική ήττα της Εθνικής Ελπί...

Με 2-1 από την Σλοβακία

Την ήττα με 2-1 από την Σλοβακία γνώρισε η Εθνική Ελπίδων, σε φιλικό παιχνίδι που διεξήχθη χθες στο Δημοτικό Στάδιο «Δ. Δημητρίου» στα Σπάτα. Η Ελληνική ομάδα προηγήθηκε μόλις στο 5ο λεπτό αλλά ισοφαρίστηκε λίγο πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

Στο 70' οι Σλοβάκοι έφτασαν στην ανατροπή σκοράροντας για δεύτερη φορά γράφοντας το τελικό 2-1.

Εξαιρετική ήταν η παρουσία του «κοκκινόμαυρου» Γιώργου Μουστακόπουλου ο οποίος αγωνίστηκε στο δεύτερο ημίχρονο. Οι δύο ομάδες θα δώσουν νέο φιλικό αύριο Πέμπτη 11 Ιανουαρίου στις 15:00.

ΕΛΛΑΔΑ: Καπετάνος, Βαλμάς (46’ Μουστακόπουλος), Ζήσης, Δημητρίου, Φουάσης (70’ Ζερβόπουλος), Μίγγος (46’ Ξενιτίδης), Μπουζούκης (46’ Χατζηδίμπας), Λάμπρου, Μπαστιάνος (64’ Τζοβάρας), Παυλίδης (46’ Σαμπανίδης), Κωστανάσιος (46’ Νταβιώτης).

Παναχαϊκή: Νέα κλήση στην Εθνική Ελπίδων για τον Γιώργο Μουστακόπουλο