/

Κύπελλο: Νέα νίκη για τον ΠΑΟΚ

Ο "δικέφαλος" επικράτησε στις καθυστερήσεις με 2-1 των Τρικάλων

Ο ΠΑΟΚ «ζευγάρωσε» τις νίκες του επί των Τρικάλων και προκρίθηκε πανηγυρικά στους «8» του Κυπέλλου Ελλάδας. Ο «Δικέφαλος» του βορρά, ο οποίος είχε ουσιαστικά εξασφαλίσει την πρόκρισή του στους προημιτελικούς της διοργάνωσης από το πρώτο παιχνίδι, όταν είχε επικρατήσει 5-1 στη θεσσαλική πόλη, νίκησε και σήμερα 2-1 τον ΑΟΤ στην Τούμπα, στον αγώνα ρεβάνς για τη φάση των «16» της διοργάνωσης.

Ο ΠΑΟΚ προηγήθηκε με τον Πρίγιοβιτς στο 78΄, τα Τρίκαλα ισοφάρισαν στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Μιλοσάβλιεφ, ενώ οι γηπεδούχοι πήραν τη νίκη με το πέναλτι του Πρίγιοβιτς στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων.

ΠΑΟΚ (Ραζβάν Λουτσέσκου): Σιαμπάνης, Κρέσπο (60΄ Μυστακίδης), Μαλεζάς, Πούγγουρας, Δεληγιαννίδης, Τσίμιροτ (81΄ Πέλκας), Σάχοβ, Λημνιός, Μπίσεσβαρ, Μακ (70΄ Κουλούρης), Πρίγιοβιτς.

ΤΡΙΚΑΛΑ (Αντώνης Παρασίου): Αποστολίδης, Χιντζίδης, Λεάντρο (73΄ Βέρτζος), Κοτσώνης, Πάνος, Τσιάρας, Ανδρεόπουλος, Ντίνας, Γροντής, Τόμιτς (62΄ Μιλοσάβλιεβ), Ζγκούρι (73΄ Ντακόλ).

Κύπελλο: Στα προημιτελικά με δεύτερη νίκη ο Πανιώνιος