/

Μπάσκετ: Μεγάλη νίκη για τον Απόλλωνα με 86-73 επί της Λάρισας

Μπάσκετ: Μεγάλη νίκη για τον Απόλλωνα με...

Για την Α2 Εθνική

Ο Απόλλωνας επικράτησε με 86-73 της Λάρισας. Οι "μελανόλευκοι" ήθελαν τη νίκη και την πήραν στο γήπεδό τους, σε μία αναμέτρηση όπου  από την αρχή έδειξαν ότι θα είχαν τον πρώτολόγο.

18.30 Ο Απόλλωνας προηγείται με 80-67 της Λάρισας λίγο πριν το τέλος του αγώνα στην Περιβόλα

18.23 O Aπόλλωνας είναι ο κυρίαρχος του αγώνα όπου είναι σταθερά μπροστά στο σκορ με 73-60 με την ολοκλήρωση των τριών πρώτων λεπτών της τελευταίας περιόδου.

18.23 Ολοκληρώθηκε και το τρίτο δεκάλεπτο στην Περιβόλα, όπου ο Απόλλωνας είναι μπροστά στο σκορ με 64-58 κόντρα στη Λάρισα.

Ο Απόλλωνας έχει πάλι τον έλεγχο του αγώνα, όπου προηγείται με 62-55 της Λάρισας, ένα λεπτό πριν το τέλος της περιόδου.

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο με τον Απόλλωνα να προηγείται με 53-44 της Λάρισας στα πρώτα λεπτά της τρίτης περιόδου, ενώ οι φιλοξενούμενοι μείωσαν σε 55-52.

17.50 Ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο στην Περιβόλα με τον Απόλλωνα να προηγείτια με 45-42 της Λάρισας σε μία δεύτερη περίοδο, όπου οι "μελανόλευκοι" ανέβασαν στροφές και πέρασαν μπροστά στο σκορ.

Προβάδισμα για τον Απόλλωνα με 36-35 επί της Λάρισας τρία λεπτά πριν τη λήξη του ημιχρόνου

Ξεκίνησε το δεύτερο δεκάλεπτο στην Περιβόλα με τον Απόλλωνα να έχει μπει δυνατά και να προηγείτια με 26-25, αλλά η Λάρισα πέρασε ξανά μπροστά με 27-31

17.22 Ολοκληρώθηκε η πρώτη περίοδος με τον Απόλλωνα να χάνει με 21-24 από την Λάρισα

Η πατρινή ομάδα δεν έχει ξεκινήσει δυνατά όπου κυνηγά στο σκορ 18-22 ένα λεπτό πριν το τέλος της πρώτης περιόδου.

Ξεκίνησε η αναμέτρηση στην Περιβόλα ανάμεσα στον Απόλλωνα και τη Λάρισα

17.00 Ο Απόλλωνας υποδέχετια ητν Α.Ε. Λάρισας για το πρωτάθλημα της Α2 Εθνικής μπάσκετ των ανδρών. Δείτε στο thebest.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης