/

Βόλεϊ: Άλλος ένας βαθμός για την Παναχαϊκή - Έχασε με 3-2 σετ από τον Φοίνικα Σύρου

Βόλεϊ: Άλλος ένας βαθμός για την Παναχαϊ...
Λαλιώτη Αμαλία

Δεν κατάφερε να νικήσει και πάλι η πατρινή ομάδα

Η Παναχαϊκή αν και βρέθηκε να χάνει με 2-0 στα σετ, έκανε την ανατροπή ισοφάρισε σε 2-2 πηγαίνοντας το ματς στο τάι μπρέικ, όπου εκεί στην παράταση πανηγύρισε τη νίκη τελικά ο Φοίνικας Σύρου, για την 4η αγωνιστική της Βόλεϊ Λιγκ. Οι "κοκκινόαμυροι" πάλεψαν, αλλά στο τέλος έχασαν  το ματς κερδίζοντας όμως άλλον έναν  βαθμό.

Tα σετ: 19-25, 23-25, 25-21, 25-11, 14-16.

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Παπαδόπουλος): Κοτσιλιάνος 7 (6/12, 1 άσσος), Νιέβες 11 (6/16 επ, 3 άσσοι, 2 μπλοκ), Σλαβασίδης 8 (7/15 επ, 1 άσσος, 48% υπ – 22% άριστες), Ρουμελιώτης Νίκος 27 (26/54 επ, 1 μπλοκ), Πόλχλοπεκ 1 (0/2 επ, 1 άσσος), Κωστόπουλος 19 (16/29 επ, 2 άσσοι, 1 μπλοκ, 67% υπ - 44% άριστες) / Ρουμελιώτης Μένιος (λ, 50% υπ – 30 % άριστες), Παπαδόπουλος Δημήτρης, Οράμας, Ντόντης

ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΣΥΡΟΥ (Στεφάνοβιτς): Χήρας 11 (5/12 επ, 6 μπλοκ), Μαρούλης 1 (μπλοκ), Λινζ 10 (6/13 επ, 3 άσσοι, 1 μπλοκ, 71% υπ -41% άριστες), Γιορντάνοφ 14 (14/39 επ), Πέτερλιν 11 (9/19 επ, 2 μπλοκ, 55% υπ 24% άριστες), Γάτσης 3 (2/9 επ, 1 μπλοκ) / Ζήσης (λ, 61% υπ -17% άριστες), Κογκαλίδης (λ), Ηλίας, Σούρδι 4 (4/7 επ, 40% υπ), Πεντίδης, Σταυρακάκης

Θυμηθείτε την εξέλιξη του αγώνα

Ωραίο παιχνίδι στο Κουκούλι με το τάι μπρέικ να έχει όλα τα στοιχεία του ντέμρπι με τις δύο ομάδες να είναι συνεχώς κοντά στο σκορ.

Η Παναχαϊκή προηγείται με 8-7 του Φοινικά στο πέμπτο σετ του αγώνα.

19.05 Μεγάλη ανατροπή για την Παναχαϊκή κέρδισε με περίπατο (25-11) το τέταρτο σετ και ισοφάρισε τον Φοίνικα Σύρου. Οι "κοκκινόμαυροι" θα τα δώσουν όλα για την νίκη στο πέμπτο σετ.

Η Παναχαϊκή προηγείται με 8-7 του Φοίνικα στο πρώτο τεχνικό τάιμ άουτ του τέταρτου σετ και 16-10 στο δεύτερο.

Έχει ξεκινήσει το τέταρτο σετ της αναμέτρησης με τις δύο ομάδες να είναι ισόπαλες με 4-4.

18.30 Η Παναχαϊκή μείωσε σε 2-1 τα σετ κόντρα στον Φοίνικα Σύρου κατακτώντας το τρίτο σετ με 25-21.

Έχει ανεβάσει ρυθμό η Παναχαϊκή φτάνοντας πρώτη και στο δεύτερο τεχνικό τάιμ άουτ με 16-13.

Η Παναχαϊκή για πρώτη φορά στο σημερινό παιχνίδι προηγείται στο τεχνικό τάιμ άουτ με 8-7 του Φοίνικα.

18.00 H Παναχαϊκή πάλεψε, αλλά έχασε και το δεύτερο σετ με 23-25 από τον Φοίνικα. Πλέον θα πρέπει να παλέψει στο τρίτο σετ προκειμένου να μπροέσει στη συνέχεια να διεκδικήσει το κάτι παραπάνω.

Η Παναχαϊκή είναι πίσω στο σκορ και στο δεύτερο τεχνικό τάιμ άουτ με 13-16, ωστόσο οι "κοκκινόμαυροι" παλεύουν να παραμείνουν κοντά στο σκορ.

Ο Φοίνικας και πάλι προηγείται στην πρώτη υποχρεωτική διακοπή για τάιμ άουτ του δεύτερου σετ με 4-8 της Παναχαϊκής

17.25 Ολοκληρώθηκε το πρώτο σετ με την Παναχαϊκή να το χάνει με 18-25 από τον Φοίνιακ Σύρου.

Οι φιλοξενούμενοι έφτασαν και πάλι πρώτοι  στο δεύτερο τεχνικό τάιμ άουτ με 13-16 με την Παναχαϊκή όμως να προσπαθεί να μείνει κοντά στο σκορ.

Ο Φοίνικας έφτασε πρώτος στο τεχνικό τάιμ άουτ, όπου προηγείται με 6-8 της Παναχαϊκής.

Ξεκίνησε το πρώτο σετ του αγώνα της Παναχαϊκής με τον Φοίνικα Σύρου, με τις δύο ομάδες είναι ισόπαλες με 3-3.

17.00 Η ανδρική ομάδα βόλεϊ της Παναχαϊκής υποδέχεται αυτή την ώρα στο κλειστό γυμναστήριο στο Κουκούλι τον Φοίνικα Σύρου για την 4η αγωνιστική της Βόλεϊ Λιγκ. Παρακολουθείστε από το thebest.gr την εξέλιξη του αγώνα.

Όλες οι αναμετρήσεις ξεκίνησαν με ενός λεπτού σιγή για τα θύματα της κακοκαιρίας

Βόλεϊ: Πήρε άδεια συμμετοχής η Παναχαϊκή