/

ΝΒΑ: «Οργια» από τον Αντετοκούνμπο στη νίκη των Μπακς επί των Σπερς - ΒΙΝΤΕΟ

ΝΒΑ: «Οργια» από τον Αντετοκούνμπο στη ν...

Ο Έλληνας σούπερ σταρ είχε 28 πόντους, 12 ριμπάουντ, πέντε ασίστ και τέσσερις «τάπες», σε 36 λεπτά συμμετοχής

Κανείς δεν ξέρει που θα ...σταματήσει ο Γιάννης Αντετοκούνμπο. Η εξέλιξη του Έλληνα άσου είναι διαρκής και όσοι υποστηρίζουν ότι εφέτος μπορεί να κατακτήσει τον τίτλο του MVP στο κορυφαίο πρωτάθλημα μπάσκετ του πλανήτη, δικαιώνονται σχεδόν σε κάθε αγώνα των Μιλγουόκι Μπακς.

Ο Giannis ήταν για ακόμη μία φορά ο κορυφαίος της ομάδας του και οδήγησε τους Μπακς σε μία σπουδαία εκτός έδρας νίκη επί των Σαν Αντόνιο Σπερς με 94-87, ολοκληρώνοντας τον αγώνα με νταμπλ-νταμπλ και συγκεκριμένα, 28 πόντους, 12 ριμπάουντ, πέντε ασίστ και τέσσερις «τάπες», σε 36 λεπτά συμμετοχής.

Από τους γηπεδούχους, ξεχώρισαν οι Ολντριτζ με 20 πόντους και 12 ριμπάουντ και Τζινόμπιλι με 18 πόντους.

Ο Έλληνας σούπερ σταρ μίλησε μετά το ματς στα ΜΜΕ και εμφανίστηκε ικανοποιημένος από την απόδοση της ομάδας του Μιλγουόκι:

«Έτσι θέλουμε να παίζουμε. Κάναμε πολύ καλή δουλειά στην άμυνα. Περιορίσαμε τον Όλντριτζ και ο Μπλέντσο μάς βοήθησε πολύ. Κάνει πιο εύκολο το παιχνίδι μας γιατί ξέρει πού θα σε βρει και τι σκέφτεσαι. Ήταν η πρώτη φορά που παίξαμε μαζί και συνεργαστήκαμε εξαιρετικά. Ίσως ο κόουτς Κιντ να έχει το μυστικό, γιατί κερδίσαμε και πέρυσι στο Σαν Αντόνιο».

ΝΒΑ: Συνεχίζει να εντυπωσιάζει ο Γιάννης Αντετοκούνμπο - ΒΙΝΤΕΟ