/

Φούτμπολ Λιγκ: Σεφτέ στις νίκες για τον Παναιγιάλειο-Μεγάλο διπλό στο φινάλε ο Άρης

Φούτμπολ Λιγκ: Σεφτέ στις νίκες για τον ...

Τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής

Ο Παναιγιάλειος σε ένα παιχνίδι πραγματικό θρίλερ και με συνταρακτικό αγωνιστικό ρυθμό νίκησε τον Πανσερραϊκό με 3-2 και έμεινε αήττητος με το πέρας της 2ης αγωνιστικής.

Την πρώτη του νίκη στο φετινό πρωτάθλημα της Φούτμπολ Λιγκ πήρε ο Παναιγιάλειος. Οι «μελανόλευκοι» επικράτησαν του Πανσερραϊκού με 3-2 στο Αίγιο σε μια συναρπαστική αναμέτρηση.

Τρία γκολ σημειώθηκαν στο πρώτο δεκάλεπτο στο Αίγιο, με τον Παναιγιάλειο να προηγείται 2-1 με γκολ των Αρναρέλλη και Κριστέτο και τον Πανσερραϊκό να μειώνει με τον Τσιμίκα.

Στο 20λεπτο οι «μελανόλευκοι» μπήκαν μπροστά στο σκορ με 3-1, με τον Γεωργακόπουλο. Το ελικό σκορ διαμόρφωσε ο Γκούρτσας στο δεύτερο ημίχρονο.

Στα υπόλοιπα παιχνίδια της 2ης αγωνιστικής ο Άρης νίκησε 1-0 εκτός έδρας τα Τρίκαλα, με γκολ του Παυλίδη στο 90'. Η Καρδίτσα κράτησε στο μηδέν τον ΟΦΗ, ιστορική νίκη για ΑΕ Καραϊσκάκης και επικράτηση για Δόξα Δράμας και Βέροια.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Εργοτέλης - ΑΟΧ Κισσαμικός 1-1 (43' Κάιπερς - 80' Σάλιακας)

Καραϊσκάκης - Αχαρναϊκός 1-0 (81' Λουκίνας)

Καλλιθέα - Παναχαϊκή 0-3 (21' Μωραΐτης, 54', 80' Αποστολόπουλος)

Απόλλων Λάρισας - Βέροια 1-3 (71' Τσιλούλης - 9' Μπαστιάνος, 81' Νύκταρης, 93' Ρούνεϊ)

Τρίκαλα - Άρης 0-1 (90' Παυλίδης)

Αιγινιακός - Δόξα Δράμας 0-2 (45' Πετρόπουλος, 48' Ματσούκας)

Παναιγιάλειος - Πανσερραϊκός 3-2 (3' Αρναρέλλης, 6' Κριστέτο, 18' Γεωργακόπουλος - 9' Τσιμίκας, 56' Γκούρτσας)

Αναγέννηση Καρδίτσας - ΟΦΗ 0-0

Φουτμπολ Λιγκ: Για το πρώτο «διπλό» στην Καλλιθέα η Παναχαϊκή-Το πρόγραμμα της 2ης αγωνιστικής