/

Μπάσκετ: Η επιβλητική νίκη για το Γλαύκο

Επικράτησε με 61-83 της Ερμιονίδας

Ο Γλαύκος πήρε τη νίκη με 61-83 επί της Ερμιονίδας, για την 8η αγωνιστική της Γ' Εθνικής. Στο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες εναλλάσσονταν στο σκορ με τους φιλοξενούμενους να καταφέρνουν να πάνε στα αποδυτήρια με ένα μικρό προβάδισμα 6 πόντων.

Στην επανάληψη όμως οι παίκτες του Γλαύκου μπήκαν πολύ δυνατά καταφέρνοντας να πάρουν τον έλεγχο του παιχνιδιού που τους οδήγησε σε μία πολύ άνετη νίκη.

Δεκάλεπτα: 22-20, 32-40, 43-60, 61-88

Διαιτητές: Φασόλης, Φραγγούλη

Ερμιόνη (Καλαϊτζάκης-Σκορδής): Ευστρατίου Πετ. 2, Αγγελής 2, Θωμάς 2, Μαναριωτής 5(1), Γκολέμης 1,Βανδώρος 9,Δεβελέκος, Κορίζης 4, Ευστρατίου 19, Τζουμάκας, Γιαννακόπουλος 4, Διαμαντόπουλος 13(1).

Γλαύκος (Πολυδωρόπουλος): Βαγγέλης, Σερέτης 15 (1), Λιβιεράτος, Λαμπρόπουλος 18 (3), Αδαμόπουλος 19 (2), Πολυδωρόπουλος 4, Παπαβασιλόπουλος 13 (3), Γιαλελής 4, Καλλής 3, Παλλαδινός 1, Λιουρδής 3, Αναγνωστόπουλος 3.

Μπάσκετ: Ο Γλαύκος σταμάτησε το αήττητο σερί του Ίκαρου