/

Ποδόσφαιρο: Νίκη γοήτρου για την Παναχαϊκή στην Αχαγιά

Ποδόσφαιρο: Νίκη γοήτρου για την Παναχα...

Οι κοκκινόμαυροι επιβλήθηκαν με 1-0 της Αχαϊκής στο φινάλε

Νίκη γοήτρου για την Παναχαϊκή στην φιλική αναμέτρηση στην Αχαγιά. Οι κοκκινόμαυροι επιβλήθηκαν με 1-0 στο φινάλε της Αχαϊκής στο φιλικό πρόβα για την εκκίνηση της Γ’ Εθνικής.

Οι δύο ομάδες αναμετρήθηκαν στα πλαίσια της προετοιμασίας τους για το πρωτάθλημα που ξεκινάει σε δύο εβδομάδες. Έδειξαν σε σχετικά καλή κατάσταση, τηρουμένων των αναλογιών της εποχής.

Χωρίς ιδιαίτερες φάσεις το πρώτο ημίχρονο. Με τις δύο ομάδες να ψάχνουν τα πατήματά τους.

Πιο δραστήριο το δεύτερο ημίχρονο παρά τις πολλές αλλαγές. Μοναδικός σκόρερ τις αναμέτρησης ο Θύμιος Αργυρόπουλος με ευθύβολο δυνατό σουτ λίγο μέσα από την μεγάλη περιοχή, που κατέληξε στον ουρανό τον διχτύων.

Το τέρμα σημειώθηκε στο τελευταίο λεπτό της κανονικής διάρκειας του αγώνα (89’).

*Στα αξιοσημείωτα της αναμέτρησης, ότι η Παναχαϊκή αγωνίζεται χωρίς νούμερα στις εμφανίσεις, καθώς δεν έχουν καταφθάσει οι νέες φανέλες, όπως αναφέρουν άνθρωποι της ομάδας.

*Την Τετάρτη η Αχαϊκή δίνει τον τελικό του Σούπερ Καπ της ΕΠΣΑ απέναντι στον Κεραυνό Αγίου Βασιλείου.

*Αρκετοί φίλοι της Παναχαϊκής ακολούθησαν από κοντά την αναμέτρηση.

Ποδόσφαιρο: Το πρόγραμμα των αγώνων της Παναχαϊκής και της Αχαϊκής