/

Τένις: Στα ημιτελικά του Γουίμπλεντον ο Ρότζερ Φέντερερ

Τένις: Στα ημιτελικά του Γουίμπλεντον ο ...

Για ενδέκατη φορά στην καριέρα του ο μεγάλος Ελβετός

Στα ημιτελικά του Γουίμπλεντον-για ενδέκατη φορά στην καριέρα του-πέρασε ο Ρότζερ Φέντερερ, επιστρέφοντας από το 0-2 απέναντι στον Μάριν Τσίλιτς. Αντίπαλός του ο Ράονιτς.

Μαγικός Ρότζερ Φέντερερ! Ο Ελβετός τενίστας, Νο 3 στην παγκόσμια κατάταξη, βρέθηκε να χάνει στα δύο πρώτα σετ με 6-7 (4-7) 4-6 από τον Κροάτη Μάριν Τσίλιτς όμως δεν τα παράτησε ποτέ και παίρνοντας τα υπόλοιπα με 6-3 7-6 (11-9) 6-3 σφράγισε το εισιτήριο για τα ημιτελικά του Wimbledon, εκεί όπου θα αντιμετωπίσει τον Καναδό Μίλος Ράονιτς.

Αυτή ήταν η 10η φορά στην καριέρα του που ο Φέντερερ πήρε τη νίκη σε ένα ματς όπου βρέθηκε να χάνει τα δύο πρώτα σετ ενώ παράλληλα έγραψε ιστορία καθώς με την 307η νίκη του σε αγώνα Grand Slam έσπασε το ρεκόρ που κρατούσε για πολλά χρόνια η Μαρτίνα Ναβρατίλοβα.

Τένις: Σούπερ Έκπληξη στο Γουίμπλεντον-Αποκλείστηκε ο Τζόκοβιτς!-ΒΙΝΤΕΟ