/

Ποδόσφαιρο: Άνοδος για τον Αετό Ρίου στην Β' κατηγορία-ΔΕΙΤΕ ΦΩΤΟ

Ποδόσφαιρο: Άνοδος για τον Αετό Ρίου στη...

Ο Αετός επικράτησε στον τελικό του Κάτω Καστριτσίου με 1-0 στην παράταση

Το μπαράζ ανόδου για την Β’ κατηγορία τοπικού της ΕΠΣΑ ήταν ένα πραγματικό τοπικό ντέρμπι που διεξήχθη στο Προάστιο με παρουσία πλήθος κόσμου.

Ο Αετός Ρίου αναμετρούταν με το Κάτω Καστρίτσι και ήταν αυτός που τελικά επικράτησε, στο τελευταίο λεπτό της παράτασης, παίρνοντας και το πολυπόθητο εισιτήριο της ανόδου.

Το παιχνίδι, σαν τελικός και μάλιστα παραδοσιακό ντέρμπι, ήταν εξαιρετικά δυνατό, σκληρό και δύσκολο. Χρειάστηκαν 120 λεπτά αγώνα για να αναδειχθεί νικητής.

Η κανονική διάρκεια του αγώνα βρήκες τις δύο ομάδες ισόπαλες χωρίς τέρματα αν και σημειώθηκαν αρκετές ευκαιρίες για την κρισιμότητα του αγώνα.

Το σκορ διαμορφώθηκε όταν 118ο λεπτό ο Ζακυνθινός Χ. με μια εντυπωσιακή ατομική ενέργεια μπήκε στην περιοχή του Καστριτσίου και την κατάλληλη στιγμή πάσαρε στον αμαρκάριστο Γεωργίου Ν. που έκανε το 0 – 1.