/

Χάντμπολ: Δεύτερη νίκη για το Σεριφάτο Αιγίου

Για το πρωτάθλημα της Α2 Εθνικής

Χωρίς να συναντήσει καμία αντίσταση απο την ομάδα της Φθίας Λαμίας το Σεριφάτο πέτυχε την δεύτερη συνεχόμενη νίκη στο πρωτάθλημα, κερδίζοντας τη με 34 – 22.

Απο την αρχή του παιχνιδιού οι παίκτες του Βασίλη Αναστασέλου πήραν σκορ ασφάλειας απο τους αντιπάλους τους (8-1), ενώ όσο κύλαγε ο χρόνος η διάφορα γινόταν όλο και μεγαλύτερη, δίνοντας έτσι την ευκαιρία στο προπονητή της ομάδας να ξεκουράσει αρκετούς βασικούς παίκτες, καθώς το πρώτο ημίχρονο έληξε με το Σεριφάτο να προηγείται με 16-9.

Στην επανάληψη η εικόνα δεν άλλαξε, με τους γηπεδούχους να σκοράρουν συνεχώς και το τελος του παιχνιδιού να τους βρίσκει νικητές με τελικό σκορ 34-22.

Τον αγώνα διεύθυναν οι Κουτσός και Κασάπη.

Τα 5λεπτα ηταν: 3-1, 8-1, 9-3, 10-5, 14-5, 16-7(ημίχρονο), 18-10, 20-13. 23-14, 26-15, 30-19, 34-22 (τελικό σκορ).

Σεριφάτο (Αναστασέλος): Βύρλος Β, Διαμαντόπουλος, Μήλας 3, Δημητρουλόπουλος 2, Θεοδωρόπουλος, Χατζηκωνσταντίνου 8, Στόσιτς 6, Γιούπης 2, Αλεξόπουλος 4, Βύρλος Δ 2, Πολυδώρου, Ζάτσε, Γιαννόπουλος 6, Κολοκυθάς 1.

ΦΘΙΑ Λαμίας: (Απόστολος Πουγκακιώτης): Νάκος, Κατσίφας, Αϊβάζης, Ντούλας 5, Γκούρλιας 5, Σκέντζος 1, Κουτσιανάς 2, Καζαντζής, Οικονόμου , Ίβρος (4), Γεροδήμος, Βόγκλι 1, Μουτσουρούφης, Κραουνάκης 4.

ΣΕΡΙΦΑΤΟ: Νέος τεχνικός ο Βασίλης Αναστασέλος