/

Άνετη πρεμιέρα της Εθνικής στο Wolrd League

Χωρίς να αντιμετωπίσει καμία δυσκολία η Εθνική Ανδρών επικράτησε 15-8 της Ρουμανίας

Σε τυπική διαδικασία μετέτρεψε η Εθνική ανδρών την αναμέτρηση με την Ρουμανία. Με πρώτο σκόρερ τον Φουντούλη (5 γκολ) επικράτησε 15-8 στην πρεμιέρα του Α’ προκριματικού ομίλου Ευρώπης του World League

Χωρίς να αντιμετωπίσει καμία δυσκολία -και μετά από ένα καταιγιστικό πρώτο οκτάλεπτο- η Εθνική Ανδρών επικράτησε 15-8 της Ρουμανίας και έκανε ιδανική πρεμιέρα στον Α’ όμιλο Ευρώπης του World League.

Σε ένα καταιγιστικό πρώτο ημίχρονο -με επιμέρους σκορ 4-1 και 4-3 στα οκτάλεπτα- έκανε αυτό που έπρεπε, για να ρίξει ρυθμούς.

Στην τρίτη περίοδο έπεσε η ταχύτητα του ματς, με ένα γκολ για κάθε ομάδα, ενώ στο φινάλε η Εθνική πήρε ξανά… μπροστά και αύξησε τη διαφορά στο +7 με τον Γιάννη Φουντούλη να ανεβάζει τα προσωπικά του τέρματα σε 5, ενώ ο Βλαχόπουλος είχε 4.

Τα οκτάλεπτα: 4-1, 4-3, 1-1, 6-3

Ελλάδα: Βλαχόπουλος 4, Καπότσης 1, Γούνας 3, Ποντικέας 2, Φουντούλης 5

Ρουμανία: Νεγκρεάν 3, Γκεόργκε 2, Ράντου 2, Ποποβίτσιου

Πηγή: sport-fm.gr