#TAGS ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΠΑΤΡΩΝ Αιγιάλεια Νάσος Νασόπουλος Ρούλα Πισπιρίγκου Ευρωεκλογές 2024

/

Η Ορμή Λουξ έχασε στην παράταση με 21-19 από τη Νέα Ιωνία

Η Ορμή Λουξ έχασε στην παράταση με 21-19...

Στην κανονική διάρκεια η αναμέτρηση έληξε 16-16

Σπουδαίο ματς έγινε στην Νέα Ιωνία μεταξύ της Ορμής Λουξ και της τοπικής ομάδας. Η κυπελλούχος Ελλάδας έκαμψε την αντίσταση της πατρινής με 21-19 στην παράταση με τον κανονικό αγώνα να ολοκληρώνεται με 16-16, χάρις σε τέρμα της Έλληνα, δέκα δευτερόλεπτα πριν το φινάλε.

Κομβικό σημείο του ματς ήταν το διάστημα 42'-50', όταν η Ορμή προηγήθηκε 9-12, αλλά η γηπεδούχος ομάδα με σερί 4-0 προηγήθηκε 13-12 και λίγο αργότερα 16-14 με επιμέρους σκορ 7-2!

Στη συνέχεια οι "λέαινες" κατάφεραν να ισοφαρίσουν (16-16) και να πάνε το ματς στην παράταση χωρίς όμως εκεί να καταφέρουν να πάρουν το προβάδισμα στις αναμετρήσεις τους στα πλέι οφ, χάνοντας με 21-19.

Τα 10λεπτα: 2-2, 5-3, 7-6 (ημχ.), 9-11, 13-12, 16-16 (κ.α.), 19-17, 21-19. Διαιτητές: Συρεπίσιος- Μερτινιάν.

ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ (Σοφία Ναϊσίδου): Μαυρογεώργη Δ., Μαυρογεώργη Ζ., Μαυρογεώργη Ν. 3, Παπανικολάου 4, Χρονοπούλου 2, Μασμανίδου, Σλιάκοβα 5, Καλασνίκοβα, Ευκαρπίδου, Βοίτοβιτς 2, Μακρή, Χρύση 1, Κοντοστεργίου, Παπά 4.

ΟΡΜΗ (Ράτκο Τζούρκοβιτς): Κασάπη, Μίλασιτς 3, Κορομηλά, Καράγιωργα 1, Νούσια, Στράτου 1, Έλληνα 6, Καρακίτσου, Μίσκοβιτς, Δημήτρη 3, Μούρνου 2, Ευαγγελίδου, Ματαρώνα, Συζίνου 3, Αγγελοπούλου.