/

Ο Απόλλωνας έχασε με 77-71 στο Ρέθυμνο

Τέλος στο νικηφόρο σερί των "μελανόλευκων" στην Κρήτη

Τα νικηφόρα αποτελέσματα σταμάτησαν στην Κρήτη για τον Απόλλωνα, ο οποίος γνώρισε την ήττα με 77-71 από το Ρέθυμνο για την 7η αγωνιστική της Α1 Εθνικής μπάσκετ των ανδρών.

H πατρινή ομάδα ξεκίνησε μουδιασμένα το πρώτο δεκάλεπτο στη λήξη του οποίου βρέθηκε πίσω στο σκορ με 27-21. Ωστόσο στη συνέχεια κατάφερε να γυρίσει το εις βάρος της σκορ και το ημίχρονο την βρήκε να προηγείται με 38-41.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι πέρασαν και πάλι μπροστά στο τρίτο δεκάλεπτο με 61-54 με τον Απόλλωνα να προσπαθεί στη τέταρτη και τελευταία περίοδο να πάρει τη νίκη. Ωστόσο δεν τα κατάφερε και παρόλο που το σκορ ήταν στο πόντο 15'' πριν το τέλος με 72-71 γνώρισε τελικά την ήττα με 77-71.

Τα 10λεπτα: 27-21, 38-41, 61-54, 77-71.

ΡΕΘΥΜΝΟ (Κουφός): Μπράουν 15 (2), Καλλινικίδης 4, Κόλιμον 12 (2), Αγγελόπουλος 3, Τσόχλας 5 (1), Ντούβνιακ 10 (1), Κόμματος 2, Κάρτερ 8, Λάτοβιτς 13 (2), Πέτγουέι 5.

ΑΠΟΛΛΩΝ Π. (Βετούλας): ΜακΚόλουμ 3, Αργυρόπουλος 23 (2), Καπερώνης, Γκραντ 6, Λιανός 5 (1), Πέτροβιτς 11 (1), Λυμπέρης, Κλάιμπερ 10 (2), Τέρνερ 13, Κρόλο.