/

Μεγάλη νίκη του Πανθρακικού επί του Αστέρα Τρίπολης

Μεγάλη νίκη του Πανθρακικού επί του Αστέ...

Επικράτησε με 1-0

Μεγάλη βαθμολογικής σημασίας νίκη με 1-0 πήρε ο Πανθρακικός επί του Αστέρα Τρίπολης στην Κομοτηνή. Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση πέτυχε ο Παπαδόπουλος στο 21΄, ενώ οι Αρκάδες έχασαν πέναλτι στην επανάληψη με τον Ράγιος.

Καλύτερος ο Πανθρακικός στα πρώτα λεπτά, προηγήθηκε πολύ γρήγορα με τον Δημήτρη Παπαδόπουλο και έχοντας ως «σύμμαχο» την τύχη κατάφερε να πανηγυρίσει τη μεγάλη νίκη.

Οι Αρκάδες απείλησαν στο 41΄ με την κεφαλιά του Περόνε, αλλά ο Κουτσόπουλος υποχρεώθηκε σε δύσκολη απόκρουση. Στο β' ημίχρονο και με τις αλλαγές που έκανε ο Τσιώλης, ο Αστέρος έγινε πιο επιθετικός και όσο περνούσε η ώρα πίεζε για το γκολ της ισοφάρισης. Το πελοποννησιακό συγκρότημα έφτασε πολύ κοντά στο στόχο του στο 71ο λεπτό, όταν κέρδισε πέναλτι σε ανατροπή του Γκάμπριελ από τον Πρίττα. Ο Ράγιος που το εκτέλεσε δεν κατάφερε να «νικήσει» τον Κουτσόπουλο, που απέκρουσε με τα πόδια και κράτησε τη νίκη για την ομάδα του.