/

Μπουντεσλίγκα: «Πολυβόλο» η Μπάγερν

«Σκόρπισε» 6-1 τη Στουγκάρδη

Σε μεγάλη μέρα η Μπάγερν Μονάχου διέλυσε 6-1 τη Στουτγκάρδη, στον αγώνα με τον οποίο έπεσε η «αυλαία» της 2ης αγωνιστικής της μπουντεσλίγκα. Έντεκα γκολ μπήκαν στα δύο σημερινά ματς που έκλεισαν το πρόγραμμα. Το Ανόβερο, στο πρώτο από αυτά, έκανε επίδειξη ισχύος στην «Φολκσβλάγκεν Αρίνα», όπου συνέτριψε 4-0 τη γηπεδούχο Βόλφσμπουργκ, η οποία προερχόταν από το «διπλό» στην πρεμιέρα επί της Στουτγκάρδης.

Δύο γκολ για τους φιλοξενούμενους πέτυχε ο Σόμπιεχ (26, 56΄), ενώ σκόραραν και οι Χαγκουϊ (10΄), Αντρέασεν (52΄).

Η Στουτγκάρδη έκανε το λάθος να προηγηθεί στο Μόναχο με τον Χάρνικ στο 25ό λεπτό. Σε διάστημα 13 λεπτών μέχρι το τέλος του ημιχρόνου (32΄-44΄) η Μπάγερν πέτυχε τρία γκολ με τους Μίλερ, Κρόος και Γκουστάβο κι ανέτρεψε εντελώς το σκηνικό. Το..πάρτι των Βαυαρών συνεχίστηκε και στο δεύτερο ημίχρονο, όπου ο Μάντζουκιτς έκανε το 4-1 στο 47΄, και πάλι ο Μίλερ ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 49΄ (5-1) για να έρθει στο 51΄ ο Σβαϊνστάιγκερ να διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα.