#TAGS ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΠΑΤΡΩΝ Αιγιάλεια Νάσος Νασόπουλος Ρούλα Πισπιρίγκου Βασιλιάς Κάρολος της Αγγλίας Κέιτ Μίντλετον

/

Πρωτιά για τους Φοίνικες Πάτρας στο αναπτυξιακό πρωτάθλημα της ΕΦΟΕΠΑ

Πρωτιά για τους Φοίνικες Πάτρας στο αναπ...

Ήταν αφιερωμένο στη μνήμη του αθλητή επιτραπέζιας αντισφαίρισης της Βέροιας Φώτη Τσιαλτζούδη

Το σαββατοκύριακο έγινε στη Βέροια το το 2ο για την αγωνιστική περίοδο 2020-21, αναπτυξιακό πρωτάθλημα της ΕΦΟΕπΑ. Γιά άλλη μια φορά η όμορφη πρωτεύουσα του νομού Ημαθίας πραγματοποίησε στο Φιλίππειο γυμναστήριο το 8ο πανελλαδικής εμβέλειας τουρνουά της, πρόβαλλε τα παιδιά, τίμησε και τιμήθηκε από την επιτραπέζια αντισφαίριση. Όπως κάθε χρόνο, το όπεν ήταν αφιερωμένο στη μνήμη του αθλητή επιτραπέζιας αντισφαίρισης της Βέροιας Φώτη Τσιαλτζούδη.

Ο Γιάννης Μαστρογιάννης της ομάδας μας ήταν από τους πρωταγωνιστές της διοργάνωσης, όχι μόνο για τη κατάκτηση της 1ης θέσης στην κατηγορία των παίδων άλλα και  γιατί ξεκινώντας από την 9η θέση  για να φτάσει στον τελικό απέκλεισε αθλητές που ήταν στις πρώτες θέσεις της κατάταξης. Στο επίσημο site της ΕΦΟΕΠΑ γίνεται ιδιαίτερη επισήμανση για τους αγώνες της κατηγορίας των  παίδων και την επιτυχία του αθλητή μας.

Διαβάστε περισσότερα για την πρωτιά για τους Φοίνικες Πάτρας στο αναπτυξιακό πρωτάθλημα της ΕΦΟΕΠΑ  στο sportin.gr