#TAGS ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΠΑΤΡΩΝ Αιγιάλεια Νάσος Νασόπουλος Ρούλα Πισπιρίγκου Βασιλιάς Κάρολος της Αγγλίας Κέιτ Μίντλετον

/

Βόλεϊ: Αναμενόμενη ήττα της Παναχαϊκής από τον πρωταθλητή ΠΑΟΚ στην Πυλαία

Βόλεϊ: Αναμενόμενη ήττα της Παναχαϊκής α...

Ο «δικέφαλος» του βορρά επικράτησε με 3-0 σετ

Αναμενόμενη ήττα γνώρισε η Παναχαϊκή στην έδρα του πρωταθλητή ΠΑΟΚ. Οι «κοκκινόμαυροι» γνώρισαν νέα ήττα, με 3-0 σετ από τον «δικέφαλο» σε 75 λεπτά.

Μόνο στο τελευταίο σετ φάνηκε ανταγωνιστική η Παναχαϊκή, που είναι στην τελευταία θέση της βαθμολογίας με ήττες σε όλα τα παιχνίδια της τη φετινή χρονιά.

Στους 20 πόντους σταμάτησε ο Νίκος Ρουμελιώτης που ήταν ο μονδικός που διασώθηκε από τους «κοκκινόμαυρους».

Τα σετ: 3-0 (25-11, 25-18, 28-26) σε 75΄

ΠΑΟΚ (Ρίτσι): Κουμεντάκης 12 (10/20 επ, 2 μπλοκ, 65% υπ -35% άριστες), Παντακίδης 6 (4/7 επ, 2 μπλοκ), Πελεκούδας 11 (5/7 επ, 1 άσσος, 5 μπλοκ), Παπαδόπουλος 8 (6/9 επ, 2 άσσοι), Βάλκιερς 5 (3/4 επ, 2 άσσοι), Γκιόν 16 (14/21 επ, 1 άσσος, 1 μπλοκ, 64% υπ - 27% άριστες) / Παπαδημητρίου (λ, 25% υπ -0% άριστες), Κωνσταντινίδης (λ, 57% υπ-29% άριστες)

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Σταματόπουλος): Ντόντης 2 (1/10 επ, 1 μπλοκ, 38% υπ -15% άριστες), Σαλαβασίδης 2 (1/5 επ, 1 μπλοκ), Λιβαθηνός 2 (2/2 επ), Ρουμελιώτης Νίκος 20 (19/33 επ), Κωστόπουλος 8 (7/15 επ, 1 μπλοκ, 47% υπ -26% άριστες), Οράμας 8 (7/13 επ, 1 άσσος) / Ρουμελώτης Μένιος (λ, 59% υπ -29% άριστες), Χριστιάς

Θυμηθείτε την εξέλιξη της αναέτρησης:

20:50 Τέλος στην αναμέτρηση με τον ΠΑΟΚ να παίρνει εύκολη νίκη με 3-0 σετ

Το τελευταίο σετ ήταν και πιο το πιο αμφίρροπο με τον «δικέφαλο» του βορρά να το κατακτάει με 28-26

20:34 Μπροστά και στο δεύτερο τεχνικό τάιμ άουτ ο ΠΑΟΚ με 16-11, είναι πλέον μια ανάσα από τη νίκη

20:24 Ο ΠΑΟΚ δείχνει διάθεση να καθαρίσει από νωρίς το σετ και το παιχνίδι, μπαίνοντας με 8-4 μπροστά στο πρώτο τεχνικό τάιμ άουτ του τρίτου σετ

20:15 Κυριάρχησε ο ΠΑΟΚ στο τρίτο μέρος του δεύτερου σετ και επικράτησε με 25-18 κάνοντας το 2-0 στα σετ.

Δυσκολεύουν τα πράγματα πλέον για την Παναχαϊκή ακόμα περισσότερο, καθώς οι «κοκκινόμαυροι» έχουν ένα βουνό να ανέβουν.

20:07 Ο ΠΑΟΚ αντεπιτίθεται και παίρνει ισχνό προβάδισμα στο δεύτερο τεχνικό τάιμ άουτ, με 16-15

19:55 Πιο δυναμικά μπήκε στο δεύτερο σετ η Παναχαϊκή, που προηγείται με 8-6 στο πρώτο τεχνικό τάιμ άουτ

19:46 Ο ΠΑΟΚ κατέκτησε άνετα το πρώτο σετ επικρατώντας 25-11 της Παναχαϊκής

19:39 Απόλυτος κυρίαρχος στο πρώτο σετ ο ΠΑΟΚ, προηγείται με 16-5 στο δεύτερο τεχνικό τάιμ άουτ

19:32 Δυναμικά μπήκε ο ΠΑΟΚ στο παιχνίδι και προηγείται με 8-2 στο πρώτο τεχνικό τάιμ άουτ

19:30 Ξεκίνησε η αναμέτρηση

19:24 Σύμφωνα με τις τελευταίες πληροφορίες υπάρχει θέμα με το ηλεκτρονικό φύλλο αγώνα

Στο μισάωρο φτάνει η καθυστέρηση της έναρξης

19:15 Στο ένα τέταρτο έχει φτάσει η καθυστέρηση της έναρξης στην Πυλαία.

Δεν υπάρχει ενημέρωση από τη Θεσσαλονίκη για το λόγω μέχρι στιγμής

Με στόχο το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα αγωνίζεται η Παναχαϊκή στην Πυλαία με τον ΠΑΟΚ. Οι «κοκκινόμαυροι» που δεν έχουν νίκη στο πρωτάθλημα, αντιμετωπίζουν τον τρεις συνεχόμενες φορές πρωταθλητή Ελλάδας.

Η Παναχαϊκή ψάχνει να βρει το ρυθμό της και να διεκδικήσει το «θαύμα» παίρνοντας βαθμό ή βαθμούς.