#TAGS ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΠΑΤΡΩΝ Αιγιάλεια Νάσος Νασόπουλος Ρούλα Πισπιρίγκου Βασιλιάς Κάρολος της Αγγλίας Κέιτ Μίντλετον

/

Ποδόσφαιρο: Στην τελική τετράδα του Aegean Cup πέρασε η Εθνική Παίδων

Ποδόσφαιρο: Στην τελική τετράδα του Aege...

Με νίκη 1-0 επί του Μαυροβουνίου

Στην τελική τετράδα του Aegean Cup που διεξάγεται στην Τουρκία πέρασε η Εθνική Παίδων (U-16). Η Εθνική ομάδα επικράτησε με 1-0 επί του Μαυροβουνίου και στον αγώνα της εναντίον της Ρωσίας την Πέμπτη 23/11/2017 θα κριθεί αν θα παίξει στον τελικό ή για τις θέσεις 3-4.

Το γκολ που έκρινε τον αγώνα πέτυχε ο Γροσδής στο 60ο λεπτό ενώ δέκα λεπτά νωρίτερα ο Ντότης αστόχησε σε εκτέλεση πέναλτι. Η Εθνική ήταν ανώτερη σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και θα μπορούσε να είχε πετύχει ευρύτερη σε έκταση νίκη.

Ελλάδα: Τζολάκης- Μανίσογλου, Ρίζος, Κωνσταντόπουλος, Νικόλης (Ντότης 41΄), Παυλίδης (Σιατούνης  41΄), Καραμπέρης (Παναγιώτου 41΄), Μπελεβώνης  (Γροσδής 55΄), Νιάρχος (Αβεντισιάν 55΄), Πιετρής (Σουρλής 65΄), Κατσικάς  (Κοτόπουλος 55΄).

Ποδόσφαιρο: Ήττα και δεύτερη θέση για την Εθνική Παίδων στη Σερβία