#TAGS ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΠΑΤΡΩΝ Αιγιάλεια Νάσος Νασόπουλος Ρούλα Πισπιρίγκου Βασιλιάς Κάρολος της Αγγλίας Κέιτ Μίντλετον

/

Α2 χάντμπολ: Η Ακαδημία των Σπορ φιλοξενεί (18:00) τα Βριλήσσια

Α2 χάντμπολ: Η Ακαδημία των Σπορ φιλοξεν...

Για την 7η αγωνιστική

Η Ακαδημία των Σπορ υποεδέχεται (18:00) τα Βριλήσσια για την 7η αγωνιστική της Α2 χάντμπολ. Οι νεοφώτιστοι καλούνται να υπερασπίσουν και να συνεχίσουν το αήττητο μέσα στην Πάτρα από την περσινή περίοδο 2016-17 ( τελευταία  ήττα στις 20-2-16, περιόδου 2015-16) σε συνδυασμό  με την φετινή αγωνιστική περίοδο.

Στατιστικά η Ακαδημία των Σπορ αυτή την στιγμή έχει την τέταρτη καλύτερη επίθεση με συγκομιδή 139 γκολ, έναντι των Βριλησσίων που είναι στην έβδομη θέση με 123 γκολ. Αμυντικά η Πατρινή ομάδα βρίσκεται στην όγδοη χειρότερη άμυνα με παθητικό 138 γκολ, ενώ τα Βριλήσσια στην έβδομη με 132 γκολ.

Η Ελένη Αραβαντινού και ο Γιάννης Παπαγιαννόπουλος δεν αντιμετωπίζουν κάποιο αγωνιστικό πρόβλημα με τους αθλητές τους και αναμένεται να αντιμετωπίσουν τους φιλοξενούμενους με σταθερότητα πλέον,  έχοντας βρει τους αγωνιστικούς ρυθμούς μιας και από ότι δείχνουν τα μέχρι στιγμής αποτελέσματα η ομάδα σε όλους τους αγώνες που έχει δώσει μέχρι τελευταία λεπτά διεκδικεί την νίκη.

Φώτης Χαραλαμπάκης της Ακαδημίας των Σπορ: «Είμαι εντυπωσιασμένος από τις εκδηλώσεις των φιλάθλων μας»