/

Παναχαϊκή: Αποχαιρέτησε την Γ΄Εθνική με νίκη-Άνετη επικράτηση 2-0 επί της Ερμιονίδας-ΦΩΤΟ

Παναχαϊκή: Αποχαιρέτησε την Γ΄Εθνική με ...

Για την 30η και τελευταία αγωνιστική του 3ου ομίλου της Γ' Εθνικής

Η Παναχαϊκή άφησε και αγωνιστικά πίσω της την Γ' Εθνική, πετυχαίνοντας μία ακόμα νίκη στο φινάλε. Οι «κοκκινόμαυροι» παίζοντας και πάλι σαν πρωταθλητές, επικράτησαν άνετα με 2-0 της Ερμιονίδας, στο Κρανίδι.

Η εικόνα της Παναχαϊκής δεν τσαλακώθηκε τις τελευταίες 4 αγωνιστικές, που είχε εξασφαλίσει και μαθηματικά το πρωτάθλημα. Αντίθετα οι «κοκκινόμαυροι» με την ψυχολογία στα ύψη, ανέβασαν κι άλλο την απόδοσή τους και παρά τις αρκετές αλλαγές στην εντεκάδα τους, επικράτησαν άνετα όλων των κύριων ανταγωνιστών τους ακόμα και εκτός έδρας.

Με αυτόν τον τρόπο κύλησε και η αναμέτρηση στο Κρανίδι, απέναντι στην Ερμιονίδα που «κυνηγούσε» την Παναχαϊκή στην μεγαλύτερη διάρκεια του πρωταθλήματος.

Οι «κοκκινόμαυροι» με δύο γκολ στο φινάλε των δύο ημιχρόνων και απόλυτη κατοχή καθ’ όλη την διάρκεια της αναμέτρησης επικράτησαν 2-0 της Ερμιονίδας με χαρακτηριστική άνεση.

Σκόρερ και των δύο γκολ ήταν ο Χρήστος Ελευθεριάδης, ο οποίος έφτασε τα 14 και αναδείχθηκε πρώτος σκόρερ του 3ου ομίλου της Γ΄ Εθνικής.

Τα τελικά αποτελέσματα της τελευταίας αγωνιστικής του 3ου ομίλου της Γ’ Εθνικής:

Ρεπό: Τσικλητήρας

Θυμηθείτε την εξέλιξη της τελευταίας επίσημης αναμέτρησης των «κοκκινόμαυρων» για φέτος:

18:50 Τέλος στην αναμέτρηση στο Κρανίδι. Τέλος και στην φετινή χρονιά

18:48 ΓΚΟΛ για την Παναχαϊκή στο 92’

Δεύτερο γκολ για τον Ελευθεριάδη, μετά από κόψιμο του Σιαλμά και πλασέ σε κενό τέρμα

«Τραγικό» λάθος από την άμυνα της Ερμιονίδας

18:44 Κεφαλιά του Κωσταντινίδη από σέντρα του Πολίμου, η μπάλα λίγο άουτ

18:37 Μπαίνει ο Κώστας Κωσταντινίδης στην αναμέτρηση στο 80ο λεπτό

Είναι ίσως η τελευταία συμμετοχή για τον έμπειρο μέσο, που παίρνει την θέση του νεαρού Μαστραντωνάκη

18:32 Όποτε χρειάζεται ο Βασίλης Σούλης είναι εκεί για την Παναχαϊκή

Άνετα κρατάνε το προβάδισμα οι «κοκκινόμαυροι»

Αχαϊκή-ΑΟ Ζευγολατιού 0-1

Αστέρας Αμαλιάδας-ΑΟ Θήβα 1-1 (18' Σταθάτος / 43' Ευθυμίου πεν)

Αιολικός-Δόξα Μεγαλόπολης 1-0 (38' Χρήστου)

Παναρκαδικός-Φωστήρας 0-0

Παναργειακός-ΠΑΟ Βάρδας 0-2

ΑΟ Λουτράκι-ΑΟ Χαλκίς 0-1

17:55 Όπως τα περισσότερα εκτός έδρας φετινά παιχνίδια της Παναχαϊκής κυλάει και το πρώτο ημίχρονο απέναντι στην Ερμιονίδα στο Κρανίδι.

Η Παναχαϊκή έχει την απόλυτη κατοχή, δυσκολεύεται όμως να δημιουργήσει σπουδαίες ευκαιρίες και δεν έχει κινδυνέψει σε κανένα απολύτως σημείο του αγώνα.

Οι «κοκκινόμαυροι» αύξησαν την πίεση τους στο τελευταίο τέταρτο του ημιχρόνου και κατά την προσφιλή τους συνήθεια τελευταία, άνοιξαν το σκορ στην τελευταία φάση του ημιχρόνου με ένα εντυπωσιακό σουτ του Ελευθεριάδη, αρκετά έξω από την περιοχή.

Με ιδιαίτερο ενδιαφέρον αναμένεται και το δεύτερο ημίχρονο.

17:49 Φινάλε στο πρώτο ημίχρονο με το εκπληκτικό γκολ του Χρήστου Ελευθεριάδη

17:46 ΓΚΟΛ για την Παναχαϊκή

Ο πρώτος σκόρερ των «κοκκινόμαυρων», Χρήστος Ελευθεριάδης με «κανονιά» έξω από την περιοχή άνοιξε το σκορ στο 45ο λεπτό

17:36 Πιέζει το τελευταίο δεκάλεπτο η Παναχαϊκή, χάνοντας εξαιρετικές ευκαιρίες με Αργυρόπουλο και Πολίμο.

Η μπάλα και στις  περιπτώσεις κατέληξε λίγο άουτ.

17:30 Πολύ καλή ευκαιρία για την Παναχαϊκή με την συμπλήρωση του 30ου λεπτού στην Ερμιόνη

Μετά από καλή ομαδική προσπάθεια και φάση διαρκείας στα καρέ της Ερμιονίδας, το σουτ του Μαστραντωνάκη πέρασε λίγο άουτ

17:28 Χωρίς πολύ κόσμο στο γήπεδο στην Ερμιόνη. Καλός καιρός για ποδόσφαιρο

17:21 Για μια ακόμα αναμέτρηση στη φετινή χρονιά η Παναχαϊκή έχει τον έλεγχο του παιχνιδιού από τα πρώτα λεπτά, χωρίς να μπορεί όμως να δημιουργήσει ρήγματα στην άμυνα της Ερμιονίδας

17:16 Χωρίς ιδιαίτερες φάσεις έχει κυλήσει το πρώτο τέταρτο στην Ερμιόνη

Η αρχική ενδεκάδα της Παναχαϊκής: Σούλης Β. , Τσαφταρίδης, Πολίμος, Λουμπαρδέας, Μακρυδημήτρης, Πολυχρόνης Μπιτσάκος, Ελευθεριάδης, Αργυρόπουλος, Μαστρατνωνάκης, Σιαλμάς

Βράβευση Κατσουράνη από την Ερμιονίδα

Βράβευση Παναχαϊκής συμμαχίας από την Ερμιονίδα. Την πλακέτα παρέλαβε ο Αλέξανδρος Βασιλάτος

Βράβευση Παναχαϊκής συμμαχίας από την Ερ...

*Λόγω τεχνικών δυσκολιών θα αργήσει λίγο η περιγραφή του αγώνα

17:02 Πριν από την έναρξη του αγώνα,  η διοίκηση της Ερμιονίδας τίμησε τον Κώστα Κατσουράνη και τον Κώστα Χαλκιά για την προσφορά τους στο Ελληνικό ποδόσφαιρο και την Παναχαΐκή για την κατάκτηση του φετινού πρωταθλήματος.

Το τελευταίο της επίσημο παιχνίδι για φέτος δίνει η Παναχαϊκή. Οι πρωταθλητές του 3ου ομίλου της Γ΄ Εθνικής αντιμετωπίζουν την Ερμιονίδα για την 30η και τελευταία αγωνιστική στο Δημοτικό Στάδιο Κρανιδίου.

Η Παναχαϊκή έχει μοναδικό στόχο την νίκη σε μία ακόμα αναμέτρηση για να κλείσει με επιτυχία τη χρονιά σε μια δύσκολη έδρα. Οι «κοκκινόμαυροι» αναμένεται να αγωνιστούν σε ακόμα μια αναμέτρηση με αρκετές αλλαγές.