/

Ισόπαλες με 1-1 Βέλγιο Ελλάδα - Εκατοντάδες Έλληνες στις Βρυξέλλες στο πλευρό της Εθνικής – ΔΕΙΤΕ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ

Ισόπαλες με 1-1 Βέλγιο Ελλάδα - Εκατοντά...

Έχουν στήσει κερκίδα

Η Εθνική ομάδα έφυγε με πολύτιμο βαθμό από τις Βρυξέλλες, απέναντι στην ομάδα που κατέχει την πέμπτη θέση στην παγκόσμια κατάταξη της FIFA. Η «γαλανόλευκη» απέσπασε ισοπαλία 1-1 στο «Κινγκ Μποντουέν» απέναντι στο Βέλγιο, παρότι τελείωσε τον αγώνα με εννέα παίκτες λόγω των αποβολών του Ταχτσίδη και του Τζαβέλλα.

Ακόμη κι έτσι όμως η Εθνική θα μπορούσε να φύγει με τη νίκη, αφού στο γκολ του Μήτρογλου (46΄) απάντησε ο Λουκάκου μόλις στο 89ο λεπτό.

Νωρίτερα

Βέλγιο - Ελλάδα 1-1 στο 89΄ με σουτ του Λουκάκου. Ο Μέρτενς έκανε τη σέντρα από αριστερά και ο Λουκάκου στη μικρή περιοχή κατέβασε την μπάλα με το στήθος και με γυριστό σουτ νίκησε τον Καπίνο, που δεν μπόρεσε να διώξει

Νωρίτερα

Το πρώτο ημίχρονο έληξε ισόπαλο με 0-0, ενώ στην αρχή του β' ημιχρόνου η Ελλάδα προηγείται μετά από γκολ του Μήτρογλου.

Οι ενδεκάδες

Βέλγιο: Κουρτουά, Αλντερβέιρελντ, Σιμάν, Βερτόνγχεν, Τσαντλί, Βίτσελ, Φελαϊνί, Καράσκο, Ναϊνγκολάν, Μέρτενς, Λουκάκου

Ελλάδα: Καπίνο - Τοροσίδης, Τζαβέλλας, Μανωλάς, Παπασταθόπουλος - Σάμαρης, Ταχτσίδης - Σταφυλίδης, Φορτούνης, Μάνταλος - Μήτρογλου

Εντυπωσιακή  ήταν η παρουσία των Ελλήνων φιλάθλων στο πλευρό της Εθνικής Ομάδας, η οποία αγωνίζεται αυτή την ώρα στις Βρυξέλλες με το Βέλγιο στο πλαίσιο των προκριματικών του Μουντιάλ του 2018.

Δείτε φωτογραφίες από την κερκίδα των Ελλήνων, που ανέβασε στον επίσημο λογαριασμό της στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης η εθνική μας ομάδα.

Στην φωτογραφία ο Κ. Μήτρογλου πανηγυρίζει το 0-1