/

Αρνείται να χάσει-Η Παναχαϊκή με εντυπωσιακή ανατροπή αναδείχθηκε ισόπαλη 3-3 με την Χαλκίδα στην Αγυιά-Θυμηθείτε την εξέλιξη της αναμέτρησης

Αρνείται να χάσει-Η Παναχαϊκή με εντυπωσ...

Στο πλαίσιο της εξ αναβολής 14ης αγωνιστικής του 3ου ομίλου της Γ΄Εθνικής

Αρνείται η Παναχαϊκή να χάσει μέσα στην Αγυιά. Οι «κοκκινόμαυροι» με εντυπωσιακή ανατροπή στις καθυστερήσεις αναδείχθηκαν ισόπαλοι 3-3 με την Χαλκίδα.

Μπορεί το σερί των εντός έδρας νικών να σταμάτησε, αλλά η Παναχαϊκή παρότι βρέθηκε δυο φορές πίσω στο σκορ με 0-1 και 1-3, απάντησε και τις δυο φορές.

Μάλιστα στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού έβαλε δυο γκολ και πηρέ τον βαθμό της ισοπαλίας.

Για άλλη μια φορά η Παναχαϊκή έδειξε ότι έχει ψυχή μεγάλης ομάδας, και δεν παράτησε το σε κανένα σημείο το παιχνίδι.

Ο Σωκράτης Οφρυσόπουλος έκανε τις σωστές κινήσεις από τον πάγκο, και οι «κοκκινόμαυροι» δεν τον απογοήτευσαν.

Οι φίλαθλοι των «κοκκινόμαυρων» δεν σταμάτησαν να τραγουδούν, και στο τέλος αποθέωσαν τους παίκτες της Παναχαϊκής, αναγνωρίζοντας την υπερπροσπάθεια που έκαναν.

Θυμηθείτε την εξέλιξη της αναμέτρησης:

16:52 Λήξη της αναμέτρησης με την σέντρα από την ομάδα της Χαλκίδας. Εντυπωσιακή ανατροπή για την Παναχαϊκή που αρνείται να χάσει στην Αγυιά.

16:49 ΓΚΟΛ ο Μωραϊτης στο 94ο λεπτό. Ισοφαρίζει σε 3-3 για την Παναχαϊκή!

Είσοδος οπαδού της Παναχαϊκής στον αγωνιστικό χώρο μετά το γκολ.

16:46 Γκολ για την Παναχαϊκή στο 91’.

Ο σιαλμάς από κοντά με προβολή μειώνει το σκορ, μετά από πάσα του Στεργίδη.

16:43 Τρομερός Μπαλού για την Χαλκίδα. Ο πρώην «κοκκινόμαυρος» βρίσκεται παντού στον αγωνιστικό χώρο.

16:41 Ανεκμετάλλευτο ένα ακόμα κόρνερ για την Παναχαϊκή στο 86ο λεπτό. Έχουν δυσκολέψει πολύ τα πράγματα στην Αγυιά.

16:34 Η Παναχαϊκή πλέον αγωνίζεται με ένα ιδιότυπο 3-3-4 με τον Βλάχο τον Μπιτσάκο και του Λουμπαρδέα να αγωνίζονται σαν τελευταίοι στην άμυνα των «κοκκινόμαυρων» και την επιθετική γραμμή να γεμίζει παίχτες στην προσπάθεια για την ανατροπή.

16:32 Τρίτη αλλαγή για την Παναχαϊκή. Ο Μαστραντωνάκης περνάει στον αγωνιστικό χώρο στην θέση του Αδαμόπουλου στο 78ο λεπτό. Φουλ επίθεση από τον Σωκράτη Οφρυδόπουλο.

Ένας ακόμα επιθετικός για τους «κοκκινόμαυρους», που κυνηγάνε πλέον το θαύμα για να σώσουν τουλάχιστον έναν βαθμό.

16:25 Χαμένη ευκαιρία για την Παναχαϊκή, που προσπαθεί να ξεπεράσει το σοκ, στο 70ο λεπτό.

Εκτέλεση φάουλ από τον Φωτάκη και κεφαλιά του Λουμπαρδέα λίγο άουτ.

16:17 Δεύτερη αλλαγή για την Παναχαϊκή, που τα παίζει όλα για όλα. Ο Γκίνο στην θέση του Παπαδόπουλου στο 62’.

16:15 Πρώτη αλλαγή για την Παναχαϊκή στο 59ο λεπτό. Ο Μωραΐτης στην θέση του Θύμιου Αργυρόπουλου.

Ο Οφρυδόπουλος προσπαθεί να κάνει πιο επιθετική την Παναχαϊκή στην προσπάθεια της για να κάνει την ανατροπή.

16:13 Δεύτερο γκολ για την Χαλκίδα σε ένα λεπτό και 1-3 στην Αγυιά στο 59'.

Γκολ ο Βεζυρτζόγλου με κεφαλιά, νικάει τον Βρονταρά και σοκάρει την Παναχαϊκή.

Δυσκολεύουν τα πράγματα για τους «κοκκινόμαυρους».

16:12 Γκολ για την Χαλκίδα που ξαναπαίρνει το προβάδισμα στην Αγυιά. Ο Ανέστης με κεφαλιά μετά από εκτέλεση φάουλ του Στεργιανού.

16:10 Πιέζει η Παναχαϊκή την Χαλκίδα για ένα γρήγορο γκολ στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου. Ένα γκολ που θα διώξει το άγχος και θα την βάλει σε θέση οδηγού στην αναμέτρηση.

16:02 Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου στην Αγυιά χωρίς αλλαγές για τις δύο ομάδες.

15:47 Λήξη του πρώτου ημιχρόνου στην Αγυιά με την δύο ομάδες ισόπαλες με 1-1.

Καλό πρώτο μέρος με την Παναχαϊκή να πιέζει και την Χαλκίδα να είναι πολύ επικίνδυνη στις αντεπιθέσεις.

Η ομάδα της Εύβοιας μάλιστα προηγήθηκε σε μία από αυτές στο 15ο λεπτό με τον Μπαλού.

Η Παναχαϊκή από εκείνο το σημείο έκλεισε την Χαλκίδα στα καρέ της και ευτύχισε να ισοφαρίσει στο 35ο λεπτό μετά από φάση διαρκείας στα καρέ των φιλοξενούμενων και κακό διώξιμο του Μπακομήτρου στο Ελευθεριάδη, ο οποίος με δυνατό σουτ έφερε την αναμέτρηση στα ίσα.

Με μεγάλη αγωνία αναμένεται το δεύτερο ημίχρονο με την Παναχαϊκή να θέλει να αποφύγει την πρώτη εντός έδρας απώλεια.

15:46 Μεγάλη ευκαιρία για την Παναχαϊκή στο 44ο λεπτό.

Ο Ελευθεριάδης έκανε την κάθετη μπαλιά, ο Αργυρόπουλος βρέθηκε μέσα στην περιοχή αλλά σούταρε στην αριστερή γωνία, στην αγκαλιά του Ντουμάνη.

15:35 ΓΚΟΛ για την Παναχαϊκή με τον Ελεθεριάδη στο 33ο λεπτό.

Οι «κοκκινόμαυροι» ισοφαρίζουν με δυνατού σουτ μέσα από την περιοχή. Μετά από φάση διαρκείας στα καρέ της Χαλκίδας με την άμυνα της να μην μπορεί να διώξει την μπάλα, ο νεαρός χαφ με δυνατό σουτ από αριστερά νίκησε τον Ντουμάνη.

15:26 Προσπαθεί να ξεπεράσει το σοκ η Παναχαϊκή και έχει κλείσει την Χαλκίδα στα καρέ της.

Η ομάδα της Εύβοιας είναι πολύ επικίνδυνη στις αντεπιθέσεις με τον Μπαλού να δημιουργεί πολλά ρήγματα στους «κοκκινόμαυρους».

15:17 Γκολ για την Χαλκίδα από τον Μπαλού.

Ο Πολίτης έκοψε στο πέναλτι την κατάλληλη στιγμή, για τον Μπαλού και ο πρώην «κοκκινόμαυρος» σκοράρει με σχετική άνεση καθώς βρέθηκε ελεύθερος στην καρδιά της περιοχής.

Μεγάλο κενό στην άμυνα της Παναχαϊκής. Ο Μπαλού δεν πανηγύρισε το γκολ.

15:15 Μεγάλη ευκαιρία για την Παναχαϊκή στο 13ο λεπτό. Μετά από έναν ακόμα λάθος του τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων, Ντουμάνη, ο Σιαμλάς πλάσαρε εντελώς άστοχα έξω από την περιοχή.

15:10 Με μακρινά σουτ απειλεί η Παναχαϊκή στην αρχή της αναμέτρησης. Δεν ανησυχεί ο Ντουμάνης της Χαλκίδας.

15:07 Πρώτη καλή ευκαιρία στην αναμέτρηση για την Χαλκίδα. Ο Βεζυρτζόγλου βρέθηκε απέναντι στον Βρονταρά, αλλά ο τερματοφύλακας των «κοκκινόμαυρων» με έγκαιρη έξοδο, πρόλαβε και μπλόκαρε την μπάλα.

15:00 Καλός καιρός για ποδόσφαιρο στην Αγυιά, που έχουν βρεθεί περίπου 2000 φίλαθλοι των «κοκκινόμαυρων».

Πριν την έναρξη της αναμέτρησης, εμφανίστηκαν στο γήπεδο και αποθεώθηκαν μαζί με την ομάδα οι Παλαίμαχοι άσοι της Παναχαϊκής: Αυγερινόπουλος, Δρογούτης, Πλιάτσικας, Στραβοπόδης, Μιχαλόπουλος, Μπρούμας, Νικολάου, Σταματόπουλος, Ψαρράς, Σπανοσωτηρόπουλος, Σπετζόπουλος, Μικές και Καπελιώτης.

Οι αρχικές εντεκάδες:

Παναχαϊκή (Οφρυδόπουλος): Βρονταράς, Βλάχος, Αδαμόπουλος, Μπιτσάκος, Παπαδόπουλος, Λουμπαρδέας, Στεργίδης, Φωτάκης, Ελευθεριάδης, Αργυρόπουλος, Σιαλμάς.

Χαλκίδα (Αυλωνίτης): Ντουμάνης, Στεργιανός, Θωμάς, Μπακομήτρος, Καραμπάς, Εμέκα, Μπαλού, Βαλκάνος, Βεζυρτζόγλου, Πολίτης, Ανέστης.