/

Κύπελλο ΕΠΣΑ: Σούπερ πρόκριση στα πέναλτι για Κεραυνό Αγ. Βασιλείου

Κύπελλο ΕΠΣΑ: Σούπερ πρόκριση στα πέναλτ...

Πρόκριση με «τριάρα» για Ατρόμητο Πατρών

Μεγάλη πρόκριση στους 4 του κυπέλλου εκτός έδρας για τον Κεραυνό Αγ. Βασιλείου επί του Διαγόρα Βραχνεΐκων στα πέναλτι με 3-1. Στους "4" του Κυπέλλου Ερασιτεχνών προκρίθηκε ο Ατρόμητος, ο οποίος επικράτησε εύκολα του Άρη με 3-0. Τα γκολ πέτυχαν οι Μανθόπουλος 21', Μούτσα 65', 78΄πέναλτι.

Στην κανονική διάρκεια του αγώνα στα Βραχνέικα και της παράτασης το σκορ έμεινε στο 1-1.

Η ομάδα του Γιάννη Ζερδεβά προηγήθηκε με τον Νεκτάριο Μπερτσιά στο 39ο λεπτό για να ισοφαριστεί στο 95ο λεπτό από έναν πρώην παίχτη της τον Θόδωρο Κανελλόπουλο.

Αποβολή στο 95ο λεπτό λήγω έντονης διαμαρτυρίας του τερματοφύλακα, Θανάση Χάχαλη και έχοντας κάνει και τις τρεις αλλαγές την θέση, κάτω από τα δοκάρια πηρέ ο Ηλίας Ασκούνης, οποίος όχι μόνο δεν δέχθηκε γκολ στην παράταση, αλλά απέκρουσε και ένα πέναλτι!

Εντομεταξύ, αναβλήθηκε από την ΕΠΣ Αχαϊας λόγω ακαταλληλότητας του γηπέδου, ο σημερινός αγώνας Κυπέλλου ανάμεσα στον Αετό Ρίου και τον Πανμοβριακό που θα διεξαγόταν στην έδρα του πρώτου.

Θα ορισθεί νέα ημερομηνία για την διεξαγωγή του.

Οι συνθέσεις:

ΔΙΑΓΟΡΑΣ (Θ. Πατρώνης): Πάγκαλος, Μπινιέρης Σανδραβέλης, Κανελλόπουλος Τρίγκας, Δασουρπάς, Τζίφας (57’ Λεγάτος), Αναγνώστου (72’ Χριστόπουλος), Μιχαηλίδης, Μικελάτος, Αποσκίτης.

ΚΕΡΑΥΝΟΣ: Χάχαλης, Ντινόπουλος, Κασιώνης, Ασκούνης, Καραχάλιος, Βάρρας, Παπαχριστόπουλος (80' Νάτσης), Μπερτσιάς, Ζαφειρόπουλος, Μπουλούμπασης (85΄ Γιάχο), Τσάτος (90' Μπαλατής).

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΑΤΡΩΝ (Σ. Πεφάνης): Σουτζόγλου, Μολφέτας, Ασημακόπουλος, Μανθόπουλος, Ζήσι, Παπαγεωργίου, Τζελέπης (80' Τριανταφυλλόπουλος), Ρουγκάλας (84' Καρπέτας), Γκότσης (70' Γιαννόπουλος), Λεγάτος, Μούτσα.

ΑΡΗΣ ΠΑΤΡΩΝ (Α. Πλέγας): Αντωνόπουλος, Διαμαντόπουλος, Σαντίκου, Σταυρόπουλος, Βαλσαμής, Χριστόπουλος (73' λ.τ. Σπηλιωτόπουλος), Ιωακειμίδης, Κριμπάς, Αλεξόπουλος, Μούγγουλης (80' Παπαθωμάς), Νιάχος (87' Γκόρος).

Ποδόσφαιρο: Συνεχίζεται σήμερα (14.30) το Κύπελλο Ερασιτεχνών