/

ΝΒΑ: Τρομερός Αντετοκούνμπο στην νίκη των Μπακς επί των πρωταθλητών, Καβαλίερς

ΝΒΑ: Τρομερός Αντετοκούνμπο στην νίκη τω...

Ο Έλληνας γκαρντ φόργουορντ ισοφάρισε το ρεκόρ καριέρας του, σημειώνοντας 34 πόντους!

Πραγματοποιώντας ακόμα μία τρομερή εμφάνιση, ο... διπλός Γιάννης Αντετοκούνμπο ανάγκασε τους πρωταθλητές και τον ΛεΜπρόν, να υποκλιθούν στο μεγαλείο του, οδηγώντας τους Μπακς στη νίκη με 118-101!

Τεράστια νίκη για τους Μιλγουόκι Μπακς, που έριξαν στο καναβάτσο τους Καβαλίερς με 118-101. Βέβαια, τίποταν δεν θα είχε γίνει χωρίς τον Γιάννη Αντετοκούνμπο ο οποίος για ακόμα ένα ματς έδειξε πως είναι ο ηγέτης της ομάδας του.

Με μια απίστευτη εμφάνιση σε όλους τους τομείς του παιχνιδιού και σε μια “καθαρή” νίκη στο ματς απ απέναντι στον καλύτερο παίκτη του κόσμου, Λεμπρόν Τζέιμς, ο Γιάννης ισοφάρισε το ρεκόρ καριέρας του με 34(!) πόντους σε 34 λεπτά και μαζί είχε 12 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 5 κλεψίματα και 2 τάπες!

Τελείωσε τον αγώνα με 13/19 σουτ και ο Τζέισον Κιντ τον τράβηξε στον πάγκο τρία λεπτά πριν το τέλος, μέσα σε Standing Ovation από τους εκστασιασμένους οπαδούς των Μπακς!

Με αυτή τη νίκη οι Μπακς ανέβηκαν στο 8-8, με τον Πάρκερ να βρίσκεται πίσω από τον Αντετοκούνμπο με 18 πόντους.

Για τους πρωταθλητές, που δεν μπόρεσαν να αντιδράσουν μπροστά στα όσα έκανε ο Γιάνναρος και έπεσαν στο 13-3, ο ΛεΜπρον ήταν πρώτος σκόρερ της ομάδας με 22 πόντους. Ακολούθησαν ο Ίρβινγκ με 20 πόντους. Τέλος, με double-double τελείωσε το ματς ο Λοβ με 13 πόντους και 13 ριμπάουντ.

Τα δωδεκάλεπτα: 30-32, 58-54, 92-74, 118-101

ΝΒΑ: Επιστροφή στις νίκες για του Μπακς με εκπληκτικό Γιάννη Αντετοκούνμπο