#TAGS ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΠΑΤΡΩΝ Αιγιάλεια Νάσος Νασόπουλος Ρούλα Πισπιρίγκου Βασιλιάς Κάρολος της Αγγλίας Κέιτ Μίντλετον

/

Μπάσκετ: Φινάλε με νίκη για τον Απόλλωνα Carna

Επί του Κολοσσού στο τουρνουά "Πέτρος Οικονομάκης"

Μια νίκη και μια ήττα ήταν ο απολογισμός για τον Απολλωνα CARNA στο τουρνουά “Πέτρος Οικονομάκης” που διοργάνωσε το Ρέθυμνο για έκτη συνεχόμενη χρονιά. Μετά την ήττα στην πρεμιέρα απο την κρητική ομάδα, οι παίκτες του Κώστα Μέξα νίκησαν την Κυριακή τον Κολοσσό Ρόδου με 68-63.

Η Πατρινή ομάδα προηγήθηκε με 22-13 στο πρώτο δεκάλεπτο όμως οι Ροδίτες στο τέλος του ημιχρόνου έφεραν το παιχνίδι στα ίσα 38-38.  Στο δεύτερο μέρος το ματς έγινε ντέρμπι με τις δυο ομάδες να εναλλάσσονται στο σκορ. Ο Απόλλων CARNA όμως δείχνοντας ψυχραιμία στα κρίσιμα τελευταια λεπτά και πιέζοντας αμυντικά τον Κολοσσό Ρόοδυ επικράτησε με 68-63.

Τα δεκάλεπτα: 22-13, 38-38, 54-51, 68-63

Απόλλων Πάτρας (Μέξας): Τζόουνς 18 (1), Μαστρογιαννόπουλος, Βεργίνης 9 (3), Σλαφτσάκης 3, Τσιάρας 14, Μπάβτσιτς 4 (1), Ράσελ 11, Κουζέλογλου 4, Κόμπινς 3, Διαμαντάκος 2.

Κολοσσός H Hotels (Λυκογιάννης): Λιάπης, Ρέντικ 8, Τσούκου 2, Γεωργαλλής 5 (1), Σαλούστρος, Αγγελάκος 2, Άχονεν 12 (2), Μπέρι 17 (2), Βασιλόπουλος 2, Παπαδάκης 3 (1), Γουότσον 7, Χολ 5 (1).