/

Ποδόσφαιρο: Συνεχίζει το απόλυτο η Τσέλσι

Εντυπωσιακή ήταν η Αρσεναλ που «καθάρισε» σε ένα ημίχρονο

Tο πετυχημένο ξεκίνημα της Τσέλσι στην Premier League συνεχίζεται. H ομάδα του Αντόνιο Κόντε νίκησε με 3-0 και τη Μπέρνλι κι έκανε το 3Χ3.

Οι «μπλε» περιμένουν «στραβοπάτημα» της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ με την Χαλ (19:30) για να παραμείνουν μόνοι στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα

Εντυπωσιακή ήταν η Αρσεναλ που «καθάρισε» σε ένα ημίχρονο το ματς με την Γουότφορντ (βασικός ο Χολέμπας με τους φιλοξενούμενους) επικρατώντας 3-1 εκτός έδρας.

Πρώτη νίκη για την πρωταθλήτρια Λέστερ (2-1 τη Σουόνσι), ενώ η Κρίσταλ Πάλας και η Μπόρνμουθ πήραν τον πρώτο τους βαθμό (1-1) με τους Λονδρέζους να ισοφαρίζουν στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων.