/

Η Παναχαϊκή πέρασε και από τον Πύργο! Κέρδισε με 4-2 τον Πανηλειακό που τελείωσε το ματς με εννέα παίκτες

Η Παναχαϊκή πέρασε και από τον Πύργο! Κέ...

Αποβλήθηκαν Μαζιώτης και Χατζόγλου

Η Παναχαϊκή πήρε το τρίποντο στον Πύργο κόντρα στον Πανηλειακό του οποίου επιβλήθηκε με 4-2, ενώ αξίζει να σημειωθεί ότιοι γηπεδούχοι έπαιζαν στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα με δέκα παίκτες μετά από αποβολή του Μαζιώτη.

Ας τα πάρουμε όμως από την αρχή, όπου η Παναχαϊκή δέχθηκε γκολ με το καλημέρα σε εκτέλεση φάουλ του Τσίτα στο πρώτο κιόλας λεπτό. Στη συνέχεια όμως και πιο συγκεκριμένα στο 36’ ο Ντα Κόστα ευστόχησε σε πέναλτι που δόθηκε υπέρ των Πατρινών, ενώ είχε προηγηθεί ανατροπή του Στεργίδη στην περιοχή και η αποβολή του Μαζιώτη.

Στην εκπνοή του ημιχρόνου ο Στεργίδης με πλασέ σε κενή εστία έκανε το 2 -1 για τους "κοκκινόμαυρους".

Δεν σταμάτησε όμως εκεί η Παναχαϊκή πετυχαίνοντας δύο ακόμη γκολ με τον Ντα Κόστα στο 47' και τον Πατινιώτη στο 60'.

Ωστόσο ο Πανηλειακός δεν είχε πει την τελευταία του λέξη μειώνοντας σε 4-2 και πάλι με τον Τσίτα, ενώ η ομάδα του Πύργου ολοκλήρωσε το ματς με εννέα παίκτες με τη δεύτερη κίτρινη και την αποβολή στις καθυστερήσεις του Χατζόγλου.