/

Πέμπτος ο Λουκάς Καταπόδης στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Ποδηλασίας Δρόμου - ΔΕΙΤΕ ΦΩΤΟ

Πέμπτος ο Λουκάς Καταπόδης στο Παγκόσμιο...

Στην ατομική χρονομέτρηση

Άλλη μία σημαντική επιτυχία πρόσθεσε στο ενεργητικό του ο ποδηλάτης Λουκάς Καταπόδης, ο οποίος συμμετέχει στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Ποδηλασίας Δρόμου στη Λουμπιάνα.

Συγκεκριμένα ο έμπειρος αθλητής πήρε μέρος στην ατομική χρονομέτρηση 18.6km, όπου τερμάτισε πέμπτος με μόλις 35'' διαφορά από τον πρώτο, έχοντας πραγματοποιήσει μία πάρα πολύ καλή επίδοση στα 392w μέση ισχύ και 47.5km/h στην κατηγορία μου 40-44, απέχοντας από το χρυσό μετάλλιο 35 δευτερόλεπτα.

Ο Λουκάς Καταπόδης τόνισε στο thebest.gr: "Σίγουρα θα ήταν θετικό στοιχείο αν προλάβαινα να επισκοπήσω την διαδρομή του αγώνα πριν αγωνιστώ.

Ωστόσο, το αποτέλεσμα της 5ης θέσης στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα, σε συνδυασμό με την μικρή χρονική διαφορά που είχα από τον πρώτο αθλητή, με χαροποιεί ιδιαίτερα, κυρίως για τους καρπούς που μου απέδωσε ο μακροχρόνιος προπονητικός σχεδιασμός μου".